Ofisimizin hemen yanındaki binanın bahçe katını pediatrik rehabilitasyon üzerine fizyoterapi ve özel eğitim veren bir merkez kullanıyor. Haliyle merkeze engelli çocuklar getiriliyor. Bazı veliler çocuklarını arabadan kucaklarına alıp indirmek durumunda kaldıkları için merkezin hemen kapısının olduğu kısma merkez yöneticileri herkesin park etmesini engelleyici ne kadar tedbir almaya çalıştılarsa bir türlü sonuç elde edemediler.

En son biraz amatörce çizilmiş olsa da merkezin kapısındaki yolun park edilen kısmına 2 adet engelli işareti çizdirdiler. Ancak belediyeden izinli filan olduğunu sanmıyorum, zira öyle durumlarda tabela asılıyor ve engelliler için ayrıldığı belirtiliyor.

Tüm bu girizgahı niçin yaptım? Merkeze gelenler engelli değil, getirilenler engelli olunca bizim Trafik Vakfı boş durur mu? Her zaman engelli bir çocuğu getirdiğini bildiğim bir aracı, engelliler için ayrılmış bölüme park etmiş diye çekiyorlardı. Zaten oraya vicdani yönünü bir tarafa bırakacak olursak kim park ederse etsin, çekmesi için yasal bir dayanağı yokken, merkeze getirilen engelli çocuğun velisinin aracını niçin çekiyorsunuz?

Trafik Vakfı’nın bu insafsız tutumu, çok yerde trafiği rahatlatmaktan ziyade trafiği tıkamaya yarıyor. İdarenin en büyük zaaflarından biri ne yazık ki bu vakfa göz yummasıdır. Park yasağının cezası daha medeni olmalı. Umarım bu yönde idari düzenleme gecikmeksizin yapılır.

Leave a reply